Az EU-s tagállamok meglehetősen változó képet mutatnak e jelenség kapcsán. A legrosszabb helyzetben Bulgária volt 2019-ben, az ott élő embereknek nem kevesebb mint 30,1 százaléka ugyanis nem tudott gondoskodni az „otthon melegéről”. Litvániában is épp csak egy hajszállal volt jobb a helyzet, hiszen a megfelelő fűtést biztosító polgárok aránya itt is elérte a 26,7 százalékot. Őket Ciprus követi, ahol a lakosság 21 százaléka nem engedheti meg magának otthona felmelegítését. A legjobb helyzetben 2019-ben Finnország és Ausztria volt, amely államokban a lakosság mindössze 1,8 százalékának okozott gondot a megfelelő fűtés biztosítása, de a svédeknek sem éri el az e helyzetben élők aránya a 2 százalékot. Románia a maga 9,3 százalékával e tekintetben a középmezőnyben foglalt helyet.
Noha az Eurostat adatai a jelenség hátterében meghúzódó okokat nem taglalják, de kétségtelen, hogy megfelelő meleg biztosítása nagyban függ a rendelkezésre álló anyagi forrásosok mértékétől is. Sajnos Szatmárnémetiben is élnek olyan alacsony jövedelemmel rendelkezők, akik önerőből nem tudnák fedezni a téli időszakban szükséges fűtést, épp ezért mindazon háztartások, amelyek esetében az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 800 lejt, fűtéstámogatásra jogosultak.
A Szociális Igazgatósághoz a január 4. és 10. között lehet benyújtani a január és március közötti időszakra szóló támogatás megigényléséhez szükséges dossziét. Erről részletesebben az ide kattintva elérhető cikkünkben olvashatnak.